Soolestiku mikrobioomi tasakaal võib ennetada vähi teket, ohhira probiootikumid kapslid

Soolestiku mikrobioomi tasakaal võib ennetada vähi teket

Tihtipeale seostub meile probiootikumidega seedehäirete leevendamine, kuid vähem on räägitud sellest, milliseid funktsioone bakterid meie organismis veel peale seedesüsteemi korrastamise täidavad., näiteks vähi tekke ja välja arenemise puhul. 

Teadaolevalt toodavad kasulikud bakterid meie organismis enam, kui 2 000 erinevat keemilist ühendit ehk postbiootilist metaboliiti,  mis reguleerivad tuhandeid funktsioone sealhulgas näiteks immuunrakkude tootmist ja nende toimemehhanisme, toksiinidest vabanemist, närviimpulsside liikumist ning meeleolu ja isegi unetsükli reguleerimist.

 

Iseseisvalt, ilma bakterite poolt toodetud postbiootikumideta ei suudaks inimese organism funktsioneerida.

 

Millised need ained on, mida kasulikud bakterid meie jaoks toodavad?

Bakteriotsiinid ja defensiinid ehk antimikroobsed peptiidid, mida nimetatakse teinekord ka looduslikeks antibiootikumideks ning, mis omavad selektiivset toimet patoloogiliste bakterite vastu, kuid ei kahjusta häid baktereid.
Ensüümid aitavad seedida toitu, vabaneda toksiinidest ja osalevad teistes ainevahetusprotsessides.
Vitamiinid näiteks enamik B-grupi vitamiinidest ja K-vitamiin.
Aminohapped ehk valkude „ehituskivid“.
Virgatsained nagu näiteks serotoniin, norepinefriin ja dopamiin, mis edastavad sõnumeid närvide ja aju vahel ja mõjutavad meeleolu, ärkveloleku ja unerütmi ning isegi söögiisu.
Immuunsüsteemi ühendid toetavad organismi immuunrakke
Lühikese ahelaga rasvhapped millel on põletikuvastane toime. Võihappel näiteks on loomkatsetes leitud käärsoolevähi vastane toime. Lühikse ahelaga rasvhappeid toodetakse kiudainetest ja need toetavad ka soole limaskesta tervist)
Lämmastikoksiid (asendamatu südame-veresoonkonna tervise jaoks.
Orgaanilised happed (nagu näiteks fulviinhape ja huumushape. Need on kombineeritud mineraalidega, et tagada parem imenduvus ja aidata säilitada soolestikus õiget pH-taset.

 

Kas teadsid, et tänu oma kolme- või viieaastasele kääritamise protsessile, on Dr.OHHIRA® probiootikumide koostise 12 piimhappebakteri tüve tootnud ühtekokku üle 500 erineva postbiootilise ühendi, mis saavad koheselt peale kapsli või probiootilise pasta manustamist oma kasulike mõjudega asuda parandama organismi seisundit.

 

Kuidas mikrobioomi bakterikooslus tervist mõjutab?

Miljonite aastate vältel on inimorganismis arenenud soolebakteritest kasulikud ja patogeenset tüüpi bakterid – head bakterid toodavad organismis  põletikuvastaseid postbiootilisi metaboliite, patogeenid aga justnimelt tekitavad põletikku. (Viide)

 

California Ülikoolis läbiviidud uuringus leidis kinnitust, et Lactobacilluse bakteritüve toodetud postbiootilised elemendid on tõhusad põletiku alandajad.  Põletikulised protsessid on aga teatavasti teguriks paljudele tervisehädadele, sealhulgas neurodegeneratiivsetele haigustele (nagu Alzheimeri ja Parkinsoni tõbi), südamehaigustele, artiidile, luupusele ja enneaegsele vananemisele. (Viide)

 

Lactobacillus plantarum ehk üks Lactobacilluse piimhappebakteri tüvi, mis on olemas ka Dr.OHHIRA® probiootikumide koostises, toodab postbiootilisi ühendeid, mis loomkatsetes hiirte, sigade, kodulindude ja laboritingimustes ka inimrakkudega olid võimelised tekitama selektiivse apoptoosi ehk teisisõnu tuvastama vähirakud ning käivitama nende enesehävitamise protsessi, säästes seejuures terveid rakke. See annab suurt lootust tuleviku vähi ravi ja ennetuse osas. (Viide)

 

Uuringust selgub, et vähiriski on võimalik vähendada, analüüsides soolestiku bakterite mitmekesisust ja erinevate bakterite tüüpe. Võimalike kõrvalekallete puhul on võimalik määrata inimesele kindlad probiootikumid, mis aitavad suurendada põletikuvastaste omadustega postbiootiliste ühendite hulka organismis. (Viide)

 

Soolestiku mikrobioota koostis mõjutab otseselt inimorganismi toimimist ning selle tasakaalustamise abil on võimalik ennetada mitmete haiguste sealhulgas vähirakkude arengut. Teadlased loodavad, et mikroobioota koostisega manipuleerimist saab tulevikus kasutada tõhusa strateegiana vähitundlikkuse ennetamiseks ja leevendamiseks.

 

Kui soovid teada oma soolestiku mikrobioomi koostist, et olla teadlik võimalikest kõrvalekalletest ja ennetada tõsiste haiguste teket, on Sul võimalik teha mikrobioomi analüüs. See näitab ära, millised bakteriliigid Sinu soolestikus domineerivad, milline on nende mõju Sinu tervisele ning milliseid muudatusi oma toitumises või elustiilis peaksid rakendama, et oma tervist säilitada ja taastada.

 

Kasutatud allikad:

1. “Tervise taastamine probiootikumide abil” (Martie Whittekin)
2. Gut bacteria could help prevent cancer.
3. Postbiotic metabolites produced by Lactobacillus plantarum strains exert selective cytotoxicity effects on cancer cells.
4. Regulation of inflammation by short chain fatty acids. Vinolo MA
5. Anti-inflammatory properties of the short-chain fatty acids acetate and propionate: a study with relevance to inflammatory bowel disease. Tedelind S, Westberg F, Kjerrulf M, Vidal A.
6. Butrytic Acid / Hva er smørsyre? 6 fordeler du trenger å vite om

 

Autorid: Sten Talivee, Katrin Talvak

Postita kommentaar

0
0
    0
    Teie ostukorvi
    Teie ostukorv on tühi Tagasi poodi