5 viisi, kuidas tagada beebi immuunsüsteemi areng ja tugevus

Imikute ja laste seas järjest kasvavat allergiate, nahaprobleemide, astma, tähelepanuhäirete, ülekaalulisuse esinemist ja üldiselt nõrgemat immuunsust seostatakse otseselt mikrobioomi nigela tasakaalu ja selle mitmekesisuse vähenemisega.   Alljärgnevalt oleme kokku kogunud viis punkti, mis aitavad kaasa imiku terve mikrobioomi välja arenemisele, et luua kõik eeldused tugeva imuunsüsteemi tekkeks, mis kaitseks teda kogu järgneva elu vältel.  
  1. Tulevastele emmedele: paku endale ja beebile maksimaalset hoolitsust juba alates lapseootuse varasest staadiumist
Vii oma stressitase miinimumini ja jälgi oma toitumist, et saaksid toidust kätte maksimaalselt toitaineid. Vähenda suhkru, töödeldud toitude ning suurenda kiudainerikaste toitude osakaalu oma menüüs. Kui hoiad enda mikrobioomi tasakaalus juba lapseootuse ajal, aitavad head bakterid parandada soolestiku tööd, vähendada põletike teket, hoida kehakaalu kontrolli all ja tugevdada imuunsüsteemi üldiselt. Nii on tagatud ka see, et kasvav beebi saaks kätte kõik vajalikud toitained, et sünni hektkeks tubli ja tugev olla.  
  1. Loomulik sünnitus
Kui vähegi võimalik, too beebi ilmale loomulikul teel. Nimelt saab beebi sünnikanalit läbides kaasa vajalikud mikroobid loomuliku mikrobioomi tekkeks, mis mõjutavad tema imuunsüsteemi kogu järgneva elu vältel. Lapsed, kes on sündinud keisrilõike abil, on reeglina kesisema mikrobioomiga, mis teeb nad haigustele vastuvõtlikumaks. Nende puhul on täheldatud enam kalduvust ülekaalulisusele, I-tüüpi diabeedi, allergiate ja seedetrakti haiguste tekkeks, kui loomulikul teel sündinud beebidel. Kui beebi on sündinud keisrilõike abil, palun kaalu probiootikumide kasutamist, neid ise võttes ja samal ajal beebit rinnaga toites (mis on teadusuuringutes andnud suurpäraseid tulemusi!) ja/või beebile koos toiduga. Need aitavad tema õrna ja areneva mikrobioomi toetada ning ehitada üles tugeva imuunsüsteemi kogu järgnevaks eluks.  
  1. Imetamine
Mikrobioomi kujunemise seisukohalt on imetamisel väga oluline roll. Üks huvitav uuring on välja selgitanud, et suur osa rinnapiima sisaldab ühendeid, mis ei ole seeditavad ei imikule ega täiskasvanule ega anna mingisugust kasu ei emale ega lapsele, kuid need muutuvad organismis toitaineteks, mis on väikelaste õrnale ja arenevale mikrobioomile peamiseks toiduks.  
  1. Võimalusel väldi antibiootikumide tarbimist raseduse ja imetamise ajal
Antibiootikumid on teada-tuntud mikrobioomi vaenlased hävitades koos patogeenidega ka meid kaitsvad head bakterid.  Kui antibiootikumikuur on vältimatu, tarbi kindlasti lisaks kvaliteetseid probiootikume, mis aitavad soolestiku mikrobioomi ja organismi loomulikku enesetervendamise võimet taastada.  
  1. Väldi ülemäärast steriilsust
Muidugi peab vastsündinu keskkond olema puhas ja hoolitsetud, kuid nagu kõige heaga, ei tasu ka siin üle pingutada. Teaduslikud uuringud on kindlaks teinud, et lapsed, kes kasvavad üles farmis või omavad koduloomi, on rikkalikuma mikrobioomiga ehk teisisõnu tugevama imuunsüsteemiga ja haigestuvad harvemini, kui steriilses keskkonnas üles kasvanud lapsed. Kallista ja silita oma beebit igal võimalusel – lisaks sellele, et füüsilisel puudutusel on rahustav ja turvalisust pakkuv toime, annad ka naha kaudu edasi oma kasulikke baktereid, mis rikastavad beebi õrna ja arenevat mikrobioomi. Imelist koos kasvamist!   Allikad: Breastmilk sugars differ in pregnant women on probiotics The developing gut microbiota and its consequences for health. What Is the Hygiene Hypothesis? Probiootikum aitab ennetada imikutel eluohtlike põletike teket. It’s science: Probiotics may lower your risk of pregnancy complications. A randomized synbiotic trial to prevent sepsis among infants in rural India Dr.OHHIRA® probiootikumidega läbi viidud katsed.  

Postita kommentaar

0
0
    0
    Teie ostukorvi
    Teie ostukorv on tühi Tagasi poodi