MIKROBIOOMI ANALÜÜSI STANDARDPAKETT

Mikrobioomi analüüs, standarpakett, Dr.OHHIRA

MIKROBIOOMI ANALÜÜSI STANDARDPAKETT

169.00

Elsavie mikrobioomi test annab põhjaliku ülevaate, millised bakterid elavad sinu sooles. Selle põhjal antavad soovitused aitavad parandada toitumist ja seeläbi ka üldist tervist. Mikrobioomi analüüsi standardpakett sisaldab ühte mikrobioomi analüüsi tegemiseks vajalikku proovivõtukomplekti (tuub lahusega bakteriaalse mikrobioomi analüüsiks, steriilne vatipulk, WC-potile kinnitatav abivahend “Feces catcher“, “Makstud vastus” märgistusega ümbrik proovi laborisse saatmiseks, juhend fekaaliproovi kogumiseks). Prooviga koos tuleb kindlasti täita küsimustik, mille link on toodud proovikomplektis olevas juhendis.

Analüüsi vastused saabuvad raporti kujul 2 – 4 nädalat pärast proovide toimetamist laborisse. Raport laetakse üles vastavasse keskkonda, kus klient saab sellega tutvuda.

Analüüs põhineb bakteri DNA järjestuste sekveneerimisel. Inimese väljaheiteproovide analüüs annab ülevaate soole mikroobikooslusest nagu bakterite osakaalud, põletikega seostuvate bakterite liigid/hulk, bifidobakterite ja laktobatsillide hulk ning aitab hinnata valkude ja kiudainete tarbimise tasakaalu.

Laos

Aitan istutada Eesti metsa

Jah! Soovin istutada 1,5€ eest 1 puu, et muuta minu tellimus süsinikuneutraalsemaks." või "Istutame ühe puu, sinu tellimus on metsa-positiivne. Aitäh!" või "Jah! Muutke minu tellimus metsa-positiivseks Loe lisa

 

Mikrobioom on soolestikus elavate mikroorganismide ökosüsteem. Soolestikus elab ligi 3-5x enam mikroorganisme, kui on meie endi rakke terves meie kehas. Seedetraktis elab rohkem kui 100 triljonit  bakterit tuhandetest eri liikidest.  Muutused mikrobioomi koostises ja mitmekesisuses on seotud mitmesuguste sagedaselt esinevate autoimmuun- jt haigustega nagu allergiad, ülekaal, seedetrakti haigused (ärritunud soolesündroom), südame- ja veresoonkonna haigused, diabeet, reumatoidartriit jpm.

Soolestiku mikroorganismidel on oluline roll meie igapäevasel tervise ja heaolu mõjutamisel. Igal liigil on koosluses oma funktsioonid ning vastavalt sellele võib neid tinglikult jagada “kasulikeks” ja “kahjulikeks” bakteriteks.

Inimese seedetrakti bakterite kooslus on ajas üsna muutuv, selle koosseisu mõjutavad erinevad tegurid nagu vanus, geneetika, elustiil, ravimid, haigused ja dieet. Õige toitumisega on võimalik toetada oma mikrobioomi “kasulikke” baktereid ja pärssida “kahjulikke” baktereid, et vähendada ebamugavustunnet ja tõsta elukvaliteeti.

Mikrobioomi analüüsi raportist leiate:

 • tulemuste ülevaate koos mikroobikoosluse tervise seisukohalt olulisemate näitajatega;
 • ülevaate bakterisugukondadest teie soolekoosluses;
 • hinnangu analüüsitud mikroobikoosluse mitmekesisuse, liigirikkuse, piimhappebakterite hulga, rasvade ja valkudega ning põletikega seotud bakterite ja võihapet tootvate bakterite  kohta, võrdlused tervete eestlaste kontrollrühmaga ning võimalusel/vajadusel edasised soovitused
 • Lisad. Täiendavad tabelid kirjeldamaks Teie mikroobikoosluse selliste bakterite osakaalu, mis esinevad Teil suurimas hulgas, mis on levinud kontrollrühma mikroobikoosluses ning, mida seostatakse põletikega. Antud tabeleid soovitame analüüsida koos spetsialistiga.

Raport vastab küsimustele:

 • Kas ma tarbin piisavalt erinevaid kiudaineid? Õiget tüüpi kiudaineid?
 • Kas ma tarbin liiga palju rasva ja valku?
 • Kas mu soolekooslus viitab põletikule?
 • Kas mu soolekooslusest on leitud kahjulikke baktereid? Milliseid?
 • Kas mu soolekoosluses on olulisi ja kasulikke baktereid? Milliseid?
 • Kas mu soolekoosluses elab piisavalt probiootilisi baktereid?
 • Millised bakterid elavad mu soolestikus ja mida nad seal teevad?
 • Kuidas ma saaksin veelgi parandada oma toitumist ja seeläbi ka üldist tervist?

Analüüs tuvastab järgmised liigid ja perekonnad:

Akkermansia municiphila
Alistipes
Anaerotruncus colihominis
Bacteroides fragilis
Barnesiella
Bifidobacterium
Butyrivibrio crossotus
Campylobacter
Clostridium
Clostridium difficile (C. diff)
Collinsella aerofaciens
Copracoccus
Desulfovibrio piger
Dialister invisus
Escherichia-Shigella
Fusobacterium
Klebsiella
Lactobacillus
Odoribacter
Oxalobacter formigenes
Prevotella
Roseburia
Ruminococcus
Ruminococcus albus
Salmonella enterica
Veillonella
Vibrio cholerae
Methanobrevibacter smithii

Klientide tagasiside

0