
АНАЛИЗ МИКРОБИОМА СТАНДАРТНЫЙ ПАКЕТ
169.00€
Тест на микробиом Elsavie дает исчерпывающее представление о том, какие бактерии живут в вашем кишечнике. Рекомендации, основанные на этом, помогут улучшить ваше питание и, следовательно, общее состояние здоровья. Стандартный набор для микробиомного теста включает в себя один комплект для забора проб для тестирования (пробирка с раствором для анализа бактериального микробиома, стерильный ватный тампон, держатель для унитаза “Feces catcher”, конверт с пометкой “Paid Response” для отправки образца в лабораторию, инструкции по сбору образца фекалий). Также необходимо заполнить анкету, ссылка на которую содержится в инструкциях в наборе образцов. Ответы анализов будут получены в виде отчета в течение 2-4 недель после доставки образцов в лабораторию. Отчет будет загружен в соответствующую среду, где с ним сможет ознакомиться клиент.
Анализ основан на секвенировании последовательностей ДНК бактерий. Анализ образцов кала дает представление о микробном составе кишечника, например, о соотношении бактерий, типах/объеме бактерий, связанных с воспалением, бифидобактерий и лактобактерий, а также помогает оценить баланс потребления белка и клетчатки.
В наличии
Mikrobioom on soolestikus elavate mikroorganismide ökosüsteem. Soolestikus elab ligi 3-5x enam mikroorganisme, kui on meie endi rakke terves meie kehas. Seedetraktis elab rohkem kui 100 triljonit bakterit tuhandetest eri liikidest. Muutused mikrobioomi koostises ja mitmekesisuses on seotud mitmesuguste sagedaselt esinevate autoimmuun- jt haigustega nagu allergiad, ülekaal, seedetrakti haigused (ärritunud soolesündroom), südame- ja veresoonkonna haigused, diabeet, reumatoidartriit jpm.
Soolestiku mikroorganismidel on oluline roll meie igapäevasel tervise ja heaolu mõjutamisel. Igal liigil on koosluses oma funktsioonid ning vastavalt sellele võib neid tinglikult jagada “kasulikeks” ja “kahjulikeks” bakteriteks.
Inimese seedetrakti bakterite kooslus on ajas üsna muutuv, selle koosseisu mõjutavad erinevad tegurid nagu vanus, geneetika, elustiil, ravimid, haigused ja dieet. Õige toitumisega on võimalik toetada oma mikrobioomi “kasulikke” baktereid ja pärssida “kahjulikke” baktereid, et vähendada ebamugavustunnet ja tõsta elukvaliteeti.
Mikrobioomi analüüsi raportist leiate:
- tulemuste ülevaate koos mikroobikoosluse tervise seisukohalt olulisemate näitajatega;
- ülevaate bakterisugukondadest teie soolekoosluses;
- hinnangu analüüsitud mikroobikoosluse mitmekesisuse, liigirikkuse, piimhappebakterite hulga, rasvade ja valkudega ning põletikega seotud bakterite ja võihapet tootvate bakterite kohta, võrdlused tervete eestlaste kontrollrühmaga ning võimalusel/vajadusel edasised soovitused
- Lisad. Täiendavad tabelid kirjeldamaks Teie mikroobikoosluse selliste bakterite osakaalu, mis esinevad Teil suurimas hulgas, mis on levinud kontrollrühma mikroobikoosluses ning, mida seostatakse põletikega. Antud tabeleid soovitame analüüsida koos spetsialistiga.
Raport vastab küsimustele:
- Kas ma tarbin piisavalt erinevaid kiudaineid? Õiget tüüpi kiudaineid?
- Kas ma tarbin liiga palju rasva ja valku?
- Kas mu soolekooslus viitab põletikule?
- Kas mu soolekooslusest on leitud kahjulikke baktereid? Milliseid?
- Kas mu soolekoosluses on olulisi ja kasulikke baktereid? Milliseid?
- Kas mu soolekoosluses elab piisavalt probiootilisi baktereid?
- Millised bakterid elavad mu soolestikus ja mida nad seal teevad?
- Kuidas ma saaksin veelgi parandada oma toitumist ja seeläbi ka üldist tervist?
Analüüs tuvastab järgmised liigid ja perekonnad:
Akkermansia municiphila
Alistipes
Anaerotruncus colihominis
Bacteroides fragilis
Barnesiella
Bifidobacterium
Butyrivibrio crossotus
Campylobacter
Clostridium
Clostridium difficile (C. diff)
Collinsella aerofaciens
Copracoccus
Desulfovibrio piger
Dialister invisus
Escherichia-Shigella
Fusobacterium
Klebsiella
Lactobacillus
Odoribacter
Oxalobacter formigenes
Prevotella
Roseburia
Ruminococcus
Ruminococcus albus
Salmonella enterica
Veillonella
Vibrio cholerae
Methanobrevibacter smithii
Отзывы