KKK

Korduma kippuvad küsimused

 

Mis on probiootikumid?

V: Kõik bakterid ei ole halvad. Inimkeha lausa vajab paljusid baktereid, et terve püsida! Kasulikke baktereid kutsutakse probiootikumideks. Nad elavad seedekulglas ja mujal organismis ja ka naha pinnal. Probiootikumid on eelkõige tuntud oma mõju tõttu soolestikule, kus nad hoiavad tervislikku pH-d ja toetavad regulaarset seedimist.

Teadusuuringutes avastatakse aina rohkem uusi eeliseid, mida tervislik probiootline populatsioon kaasa toob:

 • terve immuunsüsteem
 • hormonaalne tasakaal
 • vitamiinide tootmine
 • keha vabastamine mürkainetest
 • seedimise soodustamine ning toidust ja toidulisanditest pärit toitainete omastamine.
Miks me vajame probiootilisi toidulisandeid?

V: Nüüdisaegne elustiil võib rikkuda probiootilise populatsiooni tasakaalu. Stress, töödeldud toit, kloorivesi ja isegi mõned ravimid võivad meie mikroökoloogiat mõjutada. Sellised elustiilitegurid võivad kahandada tundlike heade bakterite populatsiooni. Samal ajal toidavad vähem teretulnud tegelasi rohked süsivesikud ja suhkrud, mida igapäevaselt tarbime. See võib omakorda mõjutada igapäevast energiataset ja immuunreaktsioone.

Praegusel ajal ei pääse keegi probiootilist tasakaalu rikkuvatest elustiiliteguritest. Õnneks on probiootiliste toidulisanditega võimalik aidata kehal seedekulglas heade bakterite õiget tasakaalu säilitada. Ka naha probiootilise tasakaalu eest saab hoolitseda looduslike probiootiliste nahahooldustoodetega.

Miks on fermenteeritud tooted minu tervisele head?
V: Fermenteeritud toitude peamine eelis on see, et nendes sisalduvad toitained on mikroorganismide poolt juba lagundatud. Nii on need organismile kergemini seeditavad, imenduvad paremini ja on paremini kasutatavad. Veelgi enam – fermenteeritud toidud sisaldavad ülikasulikke piimhappebaktereid, piimhappebakterite toodetavaid erinevaid orgaanilisi happeid, toidust pärinevaid vitamiine ja mineraale ning ensüüme. Kõik need komponendid aitavad säilitada head tervist. Igapäevane fermenteeritud toitude tarvitamine hoiab sinu soolestiku floora tasakaalu.

Dr. Ohhira avastas piimhappebakterite olulisuse veerand sajandit tagasi. Ta alustas metsikutest taimedest ja viljadest fermenteeritud toitude valmistamist ning avaldas 1987. aastal oma uurimistöö tulemused artiklis „Piimhappebakterite isoleerimine ja identifitseerimine looduslikult fermenteeritud metsikutes taimedes ja viljades.” Tema eesmärk oli luua looduslik toit, mis sisaldaks vitamiine, mineraale ja kasulikke mikroorganisme, mida nüüdisaegses toitumises sageli napib.

Dr Ohhira mõistis traditsiooniliselt Jaapanis Chugoku piirkonnas söödud mulla- ja veetaimede olulisust ja kasutas fermenteerides muuhulgas Hiina porssi, metsviinamarja, akebit, metsmaasikaid, mooruspuu marju, lodjapuu marju, Hiina taralõnga, suurt teelehte, puju, pruunvetikat (Hijiki) ja lehtadru (Konbu). Dr Ohhira töötles kõiki koostisaineid nii, et see tõi välja taimede kõige kasulikumad omadused. Ta kasutas osasid koostisained oma algsel kujul ning ekstraheeris mõned koostisained loodusliku pruuni suhkruga. Seejärel fermenteeris ja laagerdas ta koostisained üle kahe aasta loomulikul temperatuuril olevas keskkonnas.

Selle ainulaadse ekstrakti väljatöötamisel avastas dr Ohhira piimhappebakterite uued funktsioonid ja fermenteeritud toitude kasulikkuse. Seega hakkas ta välja töötama erinevaid toidulisandeid, milles ekstrakti mõju ära kasutada. Kõigile toidulisanditele annavad nende jõu fermenteeritud toiduained, mis aitavad toetada inimese tervist.

Kui palju kasulikke baktereid ma oma seedekulglas vajan?

V: Inimese seedekulglas on miljardeid baktereid. Teadlased on avastanud, et heade ja halbade bakterite vahekord peab olema vähemalt 85 : 15. Tasakaalu säilitamiseks peame hoolitsema nii probiootilise kui ka prebiootilise poole eest.

On selge, et probiootilised toidulisandid on tervise hoidmiseks üliolulised. Tähtis on aga teada, et kõik probiootilised toidulisandid ei ole samaväärsed. Mõned, milles on miljardeid baktereid, võib ühte tüve saada liiga palju ning immuunsüsteem hakkab neid ründama. Teine viga, mida paljud inimesed teevad, on see, et kasutatakse ainult probiootikume, tarbimata sealjuures prebiootikume. Prebiootilised ained toidavad probiootikume ja toetavad toidulisandis sisalduvate probiootikumide kehas kinnitumist. Prebiootikumid toidavad ka juba soolestikus elunevaid probiootikumitüvesid. Need on igal inimesel täiesti erinevad – nagu probiootiline sõrmejälg.

Dr.OHHIRA® probiootikumid sisaldavad nii probiootikume kui ka prebiootikume. Kuna need juba koosnevad fermenteeritud terviktoidust, sisaldavad need ka looduslikult esinevaid  happeid, vitamiine ja ensüüme. Kõik need komponendid aitavad preparaadis sisalduvatel tüvedel kehas kinnituda ja toidavad inimese enda jaoks iseloomulikke tüvesid, mis tema probiootilise sõrmejälje moodustavad.

Toidulisandite puhul ei pruugi suurem hulk tüvesid tingimata hea olla. Toime tagab ühtlane kvaliteet. Kvaliteetne probiootikum sisaldab probiootikume, prebiootikume ja orgaanilisi happeid. See tagab kestva toime.

Kuidas toetavad probiootikumid immuunreaktsiooni?
V: Teadlased on praeguseks leidnud, et umbes 70% immuunsüsteemi rakkudest asub soolestikus. Probiootikumid toetavad neid immuunrakke, säilitades sisekeskkonna, mis on sõbralik ainult teistele kasulikele mikroorganismidele. Kui terve probiootiline populatsioon on kindlalt paigas, ei ole pahalastel rohkem enam ruumi. Soolestik on immuunsüsteemi esimene kaitseliin ja selleks, et olla terved, vajame tugevat kasulike bakterite populatsiooni.

Loe lisaks: Parem immuunsus

Miks peaksin valima Dr.OHHIRA® probiootikumid?

Selleks on 5 olulist põhjust…

 1. Elusad bakterid, mis organismi püsima jäävad

Probiootiline preparaat on kasulik ainult siis, kui kasulikud bakterid ka seedekulglasse jäävad (seal kinnituvad). Veelgi parem on, kui see soodustab keha enda võimet oma spetsiifilisi probiootikumitüvesid kultiveerida. Auhinnatud mikrobioloogi Iichiroh Ohhira, Ph.D. loodud Dr.OHHIRA® probiootikumid sisaldavad eluvõimelisi (mitte kunagi külmkuivatatud või tsentrifuugitud) baktereid, mis kindlasti sooles kinnituvad.

 1. Terviklik probiootiline ja prebiootiline süsteem

 Dr.OHHIRA® probiootikumid on fermenteeritud kolme aasta jooksul 12 piimhappebakteritüvega (12 probiootilist tüve). See probiootiline preparaat on kapslisse pakendatud koos oma prebiootilise toitekeskkonnaga, mis koosneb toitainerikastest köögiviljadest, puuviljadest, seentest ja vetikatest ning naturaalselt tekkinud orgaanilistest hapetest, mis aitavad soole pH-d reguleerida, et headele bakteritele sobiv keskkond luua. See tagab headele bakteritele vajaliku toidu ja keskkonna, pannes aluse nende kasvule. Prebiootiline toitesegu aitab ka juba inimese soolestikus elavaid spetsiifilisi probiootikumitüvesid. Dr Ohhira probiootikumisegu sisaldab toitaineid, mis toetavad inimese ainulaadset mikroökoloogiat!

Lisaks prebiootikumidele ja orgaanilistele hapetele sisaldab toitesegu vitamiine, mineraale, ensüüme ja aminohappeid. Seedimise toetamine, bakteriotsiinid ja vesinikperoksiid aitavad samuti seedeelundkonnas elavat õrna mikrofloorat hoida. Võttes vaid ühe kapsli, milles on nii probiootkumid kui ka prebiootikumid, saad meelerahu, et tarvitatav toidulisand tõepoolest märgatavalt immuunsüsteemi parandab.

 1. Mugavus

Dr.OHHIRA® probiootikumide tootmiseks kasutatav fermenteerimisprotsess toimub aastaaegadele omasel temperatuuril. Selle tulemuseks on väga stabiilne toode, mis ei nõua külmutamist. Eraldi mullpakenditesse paigutatud kapslid säilitavad oma toime, tagavad puhtuse ja on reisides mugavad.

 1. Tulemused

Parimate terviseeliste saamiseks tuleb kõiki probiootilisi toidulisandeid tarvitada regulaarselt vähemalt kolm kuud. Nii on see ka Dr.OHHIRA® probiootikumidega. Sellegipoolest on Dr.OHHIRA® probiootikumide mõju tuntav ka kohe, kuna need leevendavad näiteks kõrvetisi ja seedehäireid. See on nii, kuna terviktoidust valmistatud toitesegul on seedimist tasakaalustav toime.

 1. Teaduslik alus

Dr.OHHIRA® probiootikumide toimet on kinnitanud enam kui 20 erinevates ülikoolides läbiviidud teadusuuringut. Need on väga hinnatud seedimise tervisele ja immuunsüsteemile spetsialiseerunud tervishoiutöötajate seas.

 

Kas Dr.OHHIRA® tooted on külmkuivatatud?
V: Ühtegi Dr.OHHIRA® toodet ei ole külmkuivatatud ega tsentrifuugitud.
Kas Dr.OHHIRA® toidulisandeid võib tarvitada raseduse ja imetamise ajal?
Jah, Dr.OHHIRA® toidulisandid on sobilikud nii rasedatele kui ka imetavatele emadele
Mis vanusest alates võib imikule probiootikume manustada?

V:  Probiootikume võib manustada alates sünnihetkest. Päris pisikesed beebid saavad probiootikumid kätte rinnapiimast, sel juhul kui ema imetab ja tarvitab probiootikume. Lastele alla 3 eluaasta, kes ei suuda veel kapsleid neelata, soovitame probiootikume manustada kapsli sisu välja võttes.

Kas võin oma koerale Dr.OHHIRA® probiootikume anda? Kas koerad peaksid probiootikume võtma? Kuidas probiootikumid minu koerale mõjuvad?

Kas võin oma koerale Dr.OHHIRA® probiootikume anda?

V: Jah, Dr.OHHIRA® probiootikumid sobivad koertele ja kassidele suurepäraselt. Dr.OHHIRA® probiootikumid on eriti kasulikud loomadele, kes kannatavad allergiate, põletike ja seedeprobleemide käes.

Kas koerad peaksid probiootikume võtma?

V: Muidugi, sarnaselt sinule on – või peaks olema – ka sinu koera seedesüsteem koduks miljarditele bakteritele. Hea mikrofloora hoiab soolestiku tervist. Mõned toidud, mida nad söövad või vee võimalik kloorisisaldus, vajalikud ravimid või vaktsiinid võivad looma organismist head ja sõbralikud bakterid välja tõrjuda. Heade bakterite hulga vähendamine võib rikkuda kogu immuunsüsteemi. Võimust võivad võtta pärmseen ja halvad bakterid. Nii on kõige kasulikum oma koera või kassi organismis head bakterid probiootikumidega taastada.

Kuidas probiootikumid minu koerale mõjuvad?

V: Probiootikumidel on organismis palju ülesandeid

 1. Aitavad parandada immuunsüsteemi
 2. Soodustavad seedimist ja toitainete omandamist
 3. Aitavad organismil vabaneda pärmseenest, seennakkustest ja halbadest bakteritest
 4. Leevendavad kõhulahtisust ja oksendamist ja omavad lisaks sellele veel tuhandeid muid mõjusid.
Mis on CFU-d?

V: CFU tähendab kolooniat moodustavaid osakesi. Nendega hinnatakse, kui palju elujõulisi baktereid proovis on.

Olen CFU-dest nii palju kuulnud – kas rohkem on alati parem? Näen, et Dr.OHHIRA® probiootikumides ei ole miljardeid CFU-sid, miks see nii on?
CFU tähendab kolooniat moodustavaid osakesi. Nendega hinnatakse, kui palju elujõulisi baktereid proovis on. Enamikku praegu turulolevaid probiootilisi preparaate reklaamitakse toote ühes annuses sisalduvate bakterite arvu kaudu (mis on enamasti üle 10 miljardi). Kuid astume sammu tagasi ja mõtleme järele.

Inimese seedekulgla on väga mitmekesine ja kompleksne keskkond. Võime selle selgitamiseks ette kujutada, et inimese seedekulgla on nagu suurlinn. Selleks, et kõik toimiks, peavad linnas olema politseijaoskond ja tuletõrje, prügivedu, heakorrastustööd, koolid ja õpetajad, toidupoed, restoranid, advokaadid ja tuhanded teised töötajad koristajatest veterinaarideni. Linn vajab paljude erinevate oskuste ja annetega kodanikke ning erinevaid kaupu ja teenuseid. Sama kehtib ka inimese soolestikus. Terve mikrobioom sisaldab sadu kuni tuhandeid probiootiliste bakterite tüvesid, millest kõigil on oma funktsioon.

Seega, kui mõni tootja ütleb, et nende probiootikumis on 20 või 30 miljardit CFU-d, on tähtis teada, et tegemist on ainult ühe või paari probiootikumitüvega. Kui me mõtleme uuesti võrdlusele linnaga, siis ainult paari tüve ülisuures koguses tarbimine tähendaks seda, et linn ujutataks äkki üle tuhandete elektrike või õpetajatega. See rikub tasakaalu, tekib ülerahvastatus ning kõrvale jäetakse teised vajalikud bakterid (töötajad), keda on vaja, et linn toimiks.

Soolestik vajab tegelikult sellist probiootilist preparaati, mis sisaldaks erinevaid elusaid probiootikumitüvesid, kuid, mis veelgi tähtsam, lisaks probiootikumidele ka prebiootikumi. Need toetavad ka juba olemasolevate probiootiliste bakterite kasvu ja paljunemist. Dr.OHHIRA® probiootikumid on ainsad, milles on 12 elusat probiootikumitüve, prebiootikumid JA postbiootikumid. Jällegi, me ei saa linna äkki tuua tuhandeid samasuguseid töötajaid (baktereid), vaid peame aitama hästi elada ka neil, kes linnas juba töötavad.

 

0
https://www.ohhira.ee/heezahez/2021/09/candy-shop.svg