Dr.OHHIRA® fermenteerimisprotsessi kirjeldus: terviktoitude fermenteerimise tervistav mõju
30. september 2016

Dr.OHHIRA® probiootikumid rajanevad austusele looduse vastu ning on laialdaselt tunnustatud oma tuntavat muutust pakkuva ja tervist taastava mõju poolest. See kõik algab külluslikest värsketest ürtidest, puuviljadest, seentest, merevetikatest ja köögiviljadest ning loomulikult puhtast ja selgest allikaveest. Neile lisatakse 12 piimhappebakteritüve, mille kasvu oodatakse kannatlikult mitu aastat loomulikul temperatuuril toimuva fermenteerimisprotsessi käigus, mille tulemuseks oleva probiootikumi sarnast praegu turul ei ole.

TERVISLIKU MIKROBIOOMI LOOMINE

Tervislikule mikrobioomile aluse panemisel ja selle säilitamisel on neli omavahel seotud põhiteemat.

MITMEKESISUS või see, kes esindatud on?

Mitmekesisus viitab erinevate bakteriliikide arvule, keda inimene oma seedekulglas kannab. Uuringud näitavad, et põlisrahvaste kultuuride (inimesed, kelle kokkupuude antibiootikumide, töödeldud toidu ja keskkonnasaastega on vähene või puudub üldse) mikrobioomi mitmekesisus on keskmiste ameeriklastega võrreldes kaks korda suurem.1

TASAKAAL – tasakaal tähendab seedekulglas olevate bakteriliikide suhtelist arvu. Suure doosi (kolooniaid moodustavate osakeste poolest) probiootikumide tarbimine võib mikrobioomi tasakaalust välja viia. Hiljutises uuringus avaldasid teadlased järgmise väite: „Probiootikumid võivad olla kasutud või isegi kahjulikud, kui neid ei kasutata optimaalses doosis ja õigel otstarbel.“2

PREBIOOTIKUMID – te PEATE probiootikume hästi toitma ja eriti KIUDAINETEGA, mis on peamiselt puu- ja köögiviljades leiduvad lahustumatud süsivesikud. Inimese seedesüsteem ei suuda neid seedumatuid süsivesikuid lagundada, kuid kui need jämesoolde/käärsoolde jõuavad, on need ideaalseks toiduallikaks probiootilistele bakteritele.

POSTBIOOTIKUMID – need on probiootiliste bakterite AINEVAHETUSPRODUKTID.

Dr.OHHIRA® nimetas neid bakterite ainevahetusprodukte biogeenseteks aineteks. Pidage meeles, et probiootilised bakterid on nagu väikesed tehased. See, miks probiootilised bakterid on olulised, on otseses seoses nende toodetavate ainevahetusproduktidega ning sellega, kuidas need ainevahetusproduktid mõjutavad ja reguleerivad teie keha suurt hulka bioloogilisi funktsioone. Oma hiljutises raamatus „The Mind-Gut Connection“, väidab Emeran Mayer, M.D., „oma miljonites geenides säilitatava info abil suudavad teie probiootilised bakterid toota sadu tuhandeid postbiootilisi metaboliite,“3 See selgitab, kuidas dr Ohhira protsessis kasutatakse parimal viisil ära neid nelja tervisliku mikrobioomi alust, mille tulemuseks on probiootikum, mille eeliste profiil on palju laiem, kui ühelgi teisel.

MITMEAASTANE FERMENTEERIMISPROTSESS

Fermenteerimine on protsess, mille käigus bakterid (või teised mikroorganismid) lagundavad ained keemiliselt kasutatavateks lõpp-produktideks. Inimese seedekulglas fermenteerivad või seedivad bakterid toiduaineid, nii et nendest saavad post-biootilised metaboliidid.

Dr.OHHIRA® fermenteerimisprotsess imiteerib inimese seedekulglas toimuvat fermenteerimist. Protsess algab kaheteistkümnest erinevast probiootilisest bakteritüvest. Seejärel lisatakse vastavalt sobivale aastaajale fermenteerimis tünnidesse erinevat orgaaniliselt kasvatatud taimematerjali, mis pakub probiootiliste bakterite jaoks toitainerikast segu.

Probiootilised bakterid eelistavad toituda mitteseeduvatest taimsetest süsivesikutest (kiudained). Suur hulk erinevat tüüpi kiudaineid toetab suurema hulga erinevate probiootiliste bakterite kasvu ja vohamist. See tagab probiootilise mitmekesisuse.

POSTBIOOTILISED METABOLIIDID

See on Dr.OHHIRA® probiootikumide edu tõeline saladus. Kui Dr.OHHIRA® probiootikumid pärast 3-aastast fermenteerimist kapslitesse pakendatakse, sisaldub neis kokku kolm toodet. Igas kapslis on erinevad probiootiliste bakterite tüved koos hulga prebiootikumidega, mis probiootikumide kasvu toetavad.

Veel postbiootiliste metaboliitide kohta: kapslitesse pakendamisel sisaldavad Dr.OHHIRA® probiootikumid piisavas doosis kõiki postbiootilisi metaboliite, mida probiootilised bakterid on kolmeaastase fermenteerimise käigus tootnud (teisi samaväärseid tooteid ei ole). Nende postbiootiliste metaboliitide hulgas on vitamiinid, aminohapped, lühikese ahelaga rasvhapped, immuunsüsteemi tugevdavad ained, mürkidest vabanemist soodustavad ained, rakkude signaalained ja arvatavasti veel teised kasulikud ained, mida seni avastatud ei ole.

1 Clements JC. The microbiome of uncontested Amerindians. Science Advances. 17. aprill 2015:1(3) 2 Wen K., et al. Vaccine. 12012306 1198-1207. 3 Mayer, E. (2016). The Mind-Gut Connection. New York, NY. HarperCollins.

Loe lisaks: Fermenteerimine

0